Academic Honors

Academic Honors

by -
0

Honor Roll

Martha’s Vineyard Regional High School

Second Quarter

GRADE 12

High Honors

Ambika Datta, Riley Donegan, Celeste Ewing, Eva Faber, Oliver Filley, William Fligor, Elke Klein, Celia Mercier, Caitlin Serpa, John Shannon, William Stewart, Liam Wallace

Honors

Alyssa Adler, Korrine Altieri, Kyle Altieri, Tyler Araujo, Eva Balboni, Mia Benedetto, Della Burke, Constance Chandler, Clara Corjulo, Kunal Datta, Kelsey DeBettencourt, Diana DeOliveira, Shelby Ferry, Caroline Fournier, Lily Gazaille, Adahy Gonsalves, Cerina Gordon, Warren Gowell, Alexander Guest, Emma HallBilsback, Maya Harcourt, April Hargy, Haley Hewson, EmmaJean Holley, Madison Hughes, Christine Janak, Margaret Johnson, William Jurczyk-Villota, Elizabeth Kelleher, Jordan Lane, Alyssa, Laslovich, Antone Lima, Rafael Maciel, Trevor Maciel, Allison, McAndrews, Victoria McCormick, Meghan McHugh, Michael Montanile, Maxwell Moreis, Christopher Morris, Courtney Mussell, Robert Perry, Christopher Pitt, Natalie Poole, Andrew Randall, Shivonne Schofield, David Seidman, Truda Silberstein, Conor Smith, Amanda Taylor, Jesse Thomas, Xiaoli Wen, Anna Yukevich

GRADE 11

High Honors

Clare Boland, Dylan Brockmeyer, Julia Cooper, Michael Cutrer, Olivia de Geofroy, Amy Fligor, Charlotte Hall, Alayna Hutchinson, Kyle Joba-Woodruff, Brendan Maseda, Clara Maynard, Megan Mendenhall, Hannah Moore, Samuel Oslyn, Ashleigh Plante, John Roberts, Michael Schroeder, Katherine Stewart, Kylee Willoughby

Honors

Samantha Abreu, Kathryn Antonsson, Isabella Bennett, Lily Bick, Benjamin Bilzerian, Kevin Burchill, Annie Burton, Samantha Chaves, Alan Ciminski, Nicholas Costello, Margaret D’Angelo, Diego De Freitas, Michael deBettencourt, Cecelia DeGregorio, Katherine Donegan, Lauren Dostal, Skylah Forend, Andrew Freitas, Sage Goodwin, Alice Greene, Sarah Gruner, Andrew Hakala, Stuart Hersh, Fionnuala Howell, Brian Hurley, Dana Jacobs, Katharine Johnson, Jackson Koorse, Jennie Lindland, Charlotte Lowell-Bettencourt, Ella Mahoney, Sean McAndrews, Patrick McDonough, Taylor McNeely, Sterling Meacham, Jack O’Malley, Eric Perzanowski, Michael Piland, Taylor Poggi, Lila Quinn, Mateus Ribeiro, Bruno Robadel, Harrison Rodriques, Victoria Sadowski, Ryan Sawyer, Tyler Shapiro, Sierra Simon, Austin Simonin, Justin Smith, Katherine Smith, Austin Stevenson, Alec Tattersall, Samantha Valley, Madeline Webster

GRADE 10

High Honors

Nathaniel Horwitz, Sawyer Klebs, Galen Mayhew, Charlotte McCarron, Patrick McCarthy, Emily Medeiros, Lucy Norris, Mary Ollen, Sarah Ortlip-Sommers, Sarah Parece, Barra Peak, Sam Permar, Isabel Smith, Jacquelyn Swan, Sara Thompson, Mikayla Tinus, Molly Wallace, Alexis Willett

Honors

Igor Avansini, Teo Azzollini, Samantha Bunker, Jessica Campbell, Mariah Campbell, Niccolas Cardoza, Bradley Carroll, Liam Craffey, Katherine deBettencourt, Toron Deluz, Katherine Dorr, Samuel Entner, Rae Filley, Ashley Goodall, Thorpe Karabees, Shelby Lavin, Avery Lazes, Aaron Lowe, Elizabeth Lubin, Matthew Marchand, Willoe Maynard, Jacqueline Menton, Clifton Robinson Isabela Santiago, Nathaniel Schneider, Christopher Serpa, Ina Thigith, Joseph Turney, Isabelle Wadleigh, Aaron Wilson

GRADE 9

High Honors

Colin Cameron, Lee Faraca, Henry Gallagher, Lucy Hackney, Elie Jordi, Noah Kleinhenz, Gordon Moore, Madeleine Moore, Anne Ollen, Charles Parkhurst, Jacob Pertile, Charlotte Potter, Samantha Potter, Ellen Reagan, Katherine Reid, Sabrina Reppert, Timothy Roberts, Peter Ruimerman, Grant Santos, Russell Shapiro, Liam Smith, Ashlyn Tattersall, Susanna Van Rooyen, Galya Walt

Honors

Kezia Alvares, Mia Arenburg, Aubrey Ashmun, Dunovan Belisle, Anais Bermudes, Megan Bischoff, Eleah Caseau, Bailey Csapo-Moreis, Caila Drew-Morin, Brandon Dwane, Erik Faber, Anna Flaherty, Andrew Fournier, Gavin Fynbo, Yannick Gonsalves, Eli Hanschka, Erin Hickey, Gabriella Hoxsie, Megan Hurley, Josie Iadicicco, Emily Kleinhenz, Brigida Larsen, Kelsey Moreis, Michael Mussell, Daniel Nelson Jr., Julia Neville, Shannon O’Connor, Olivia Ogden, Grace Oslyn, Sophie Petkus, Michaela Rivard, Andrew Ruimerman, Konrad Sashin, Karl Rasmus Sayre, Aaron Teves, August Welles